Laurent Perrier Grand Siécle 0,75l

119.99 (99.99 bez DPH)

Grand Siécle je unikátnym vyjadrením excelencie v Champagne. Spája to najlepšie z najlepšieho aby sa zachovala jeho vysoká kvalita. Grand Siécle je vyrábané spojením troch rôznych ročníkov vín ktoré sa navzájom dopĺňajú a vytvárajú perfektný blend.

LAURENT PERRIER Grand Siécle

LAURENT PERRIER Grand Siécle sa Vám predstaví v elegantnej fľaši, ktorá je zobrazením práce veľmajstra – sklára zo 17.storočia a ponecháva si jeho meno z obdobia francúzskej histórie, kedy vládol kráľ Ludvík XIV. V dobe, kedy životný štýl dosiahol svoj vrchol a zrodila sa francúzska kuchyňa prinášajúc nové vína a prvé Champagne. Uvedenie bolo v roku 1959 Bernardom de Nonancourt, Grande Siécle je Laurent-Perrier´s grande cuveé, charakteristické svojou výnimočnosťou a Laurent-Perrier´s hľadaním dokonalosti miešania. Je stelesnením miešania Champagne. Grand Siécle nazývané ako vyvážené víno z najlepších odrôd grands crus a z najlepších zberov: ročníky vyhlásené ako vintage Laurent-Perrier.

Druhy hrozna: 45% Pinot Noir, 55% Chardonnay

Vinica: Grand Siécle je vyrobené zo 100% „grand crus“. V závislosti od zberu, len 10 „grand crus“ označených najprestížnejších oblastí zodpovedá
Grand siécle zloženiu.
Pinot noir: Ambonnay, Bouzy, Mailly.
Chardonnay: Avize, Cramant a Le Mesnil-sur-Oger
Ročníky: To najlepšie z najlepších označené ako vintage.

Výroba a zrenie: Výroba tohto lahodného nápoja predstavuje zber hrozna 100% z vybraných oblastí „grand crus“, len z tých najlepších regiónov a zachovávajúc tie najlepšie šťavy lisovaním. Víno vyzrieva minimálne sedem rokov.

Chuť a vôňa:
Aspekt: hviezdna svetlosť a jemné šumenie Vôňa: jemná a komplexná vôňa s jemne kandizovaného citrusového ovocia. Nasleduje vôňa čerstvého pečiva, grilovaných mandlí, jemný náznak medu a perníka.
Chuť: Víno prináša pocit plnosti a spokojnosti krôčik po krôčiku. Krásnu minerálnu a sviežu dochuť.
Grand Siécle ponúka vynikajúcu rovnováhu medzi intenzitou a lahodnosťou.

Podávanie
Odporúčame okolo 10 °C.
Grand Siécle je vďakou k perfektnému jedlu jeho rovnováhou a komplexnosťou. Je odporúčané k širokému výberu morských plodov a jedlu z pevniny ako napríklad hydina . Zabezpečí Vám skvelú harmóniu chutí v kombináciách ako hydina s hľuzovkou alebo naprírodno pripravené teľacie . Jednou z možností výberu je vychutnať si Grand Siécle s rybami ako kambala veľká alebo morský vlk. Pre unikátnosť spojenia chutí s jedlom servírujte Grand Siécle ako aperitív.

Objem: 0.75
Merná jednotka: l
Balenie: 1ks
Ročník: Neuvádza sa
Krajina: Francúzsko
Oblasť: Champagne
Producent: Laurent Perrier
Sýtenie: šumivé
Farba: biele
Odroda: kupáž
Prívlastok: AOC/Cru/Grand Cru
Kód: 3258430016185 Katalógové číslo: 61371 Kategórie:

Popis

Zákonný názov potraviny: Šumivé víno
Zoznam zložiek (v zostupnom poradí): Zmes odrôd hrozna: 45% Pinot Noir, 55% Chardonnay
Alergény: OBSAHUJE SIRIČITANY
Výživové údaje/jednotka: neuvádza sa
Hmotnosť výrobku/hmotnosť pevného podielu: Neuvádza sa
Podmienky skladovania, zvláštne podmienky uchovávania alebo podmienky použitia: Chráňte pred priamym slnečným žiarením, skladujte v suchu pri teplote 5 °C – 15°C
Krajina pôvodu alebo miesto pôvodu: Francúzsko
Meno alebo obchodný názov a adresa prevádzkovateľa potravinárskeho podniku: Domaine Laurent-Perrier, 51150 Tours-Sur-Marne, France
Návod na použitie: Odporúčame podávať pri teplote 10 °C.
Skutočný obsah alkoholu: 12 % obj.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Laurent Perrier Grand Siécle 0,75l”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *