AIX Provence Rosé 2022 0,75l

12.95 (10.79 bez DPH)

S pôdou bohatou na minerály, 300 slnečnými dňami v roku a chladivým vetrom Mistral ponúka Provence ideálne podmienky na pestovanie hrozna Grenache, Syrah a Cinsault, klasickej zmesi používanej na výrobu AIX Rosé.

Maison Saint Aix je jednou z najväčších domén v apelácii AOP Coteaux d’Aix-en-Provence. S nadmorskou výškou 420 metrov nad morom je zároveň jednou z najvyšších. A vďaka tejto nadmorskej výške si užívame chladnejšie noci a väčší efekt vetra Mistral, sušenie viniča po rannej rose, vďaka čomu je ovocie ešte lepšie.
Spoločnosť Maison Saint Aix, založená v srdci AOP Coteaux d’Aix-en-Provence pred 135 rokmi, sa zaoberá tým, aby vytvorila jedno z najlepších možných ružových vín na svete. S ohľadom na veľkorysú chuť, harmonickú štruktúru a dlhú dochuť, tvorí toto víno takmer dokonalým partnerom počas celého roka. Počas degustácie AIX Rose si všimnete sviežu a očarujúcu letnú chuť, ktorá dokonale vyjadruje charakter Provence.
AIX je dobre vyvážené prémiové Provence rosé s typickou lososovo-ružovou farbou. Vôňa je svieža a ovocná, no zároveň mladistvá so sofistikovanými tónmi čerstvého červeného ovocia, broskýň a jemných kvetinových tónov. Ponúka guľatosť na podnebí a krásnu aromatickú hĺbku, kým v dlhom a precíznom závere nájde sviežosť a mineralitu. AIX Rosé je vyrobené s láskou, vášňou a hrdosťou. Je elegantné, veľkorysé a chutné so silou, vďaka ktorej bude každý okamih dňa krajší.

Andreas Larsson – jeden z najlepších someliérov na svete tiež opisuje vlastnosti tohto vína ako bohaté a z Aix-en-Provence. Zrelé červené plody, vrstvy intenzívnej acidity a bohatej textúry sa spoja, aby vzniklo harmonické víno s dobrou štruktúrou a jemným extraktom s tónmi šťavnatého červeného ovocia, citrusovými plodmi a dobrou dĺžkou.

AIX Rose 2022 je dokonalé celoročné ružové víno, či už ako aperitív, alebo ako stredobod na vašom jedálnom stole.

Odrodové zloženie:Grenache Noir, Syrah a Cinsault.

Odporúčaná teplota podávania je medzi 8-12°C.

Objem: 0.75
Merná jednotka: l
Balenie: 1ks
Ročník: 2022
Krajina: Francúzsko
Oblasť: Provence
Cukor: suché
Sýtenie: tiché
Farba: ružové
Odroda: kupáž
Prívlastok: AOC/Cru/Grand Cru
Kód: 3333441111125 Katalógové číslo: 99031 Kategórie:

Popis

Zákonný názov potraviny: Víno
Zoznam zložiek (v zostupnom poradí): Neuvádza sa
Alergény: OBSAHUJE SIRIČITANY
Výživové údaje/jednotka: neuvádza sa
Hmotnosť výrobku/hmotnosť pevného podielu: Neuvádza sa
Podmienky skladovania, zvláštne podmienky uchovávania alebo podmienky použitia: Skladujte na suchom a tmavom mieste bez prístupu sálavého tepla.
Krajina pôvodu alebo miesto pôvodu: Francúzsko
Meno alebo obchodný názov a adresa prevádzkovateľa potravinárskeho podniku: Distribútor: KON-RAD spol. s r.o., Cesta na Senec 24, 830 06 Bratislava
Návod na použitie: Neuvádza sa
Skutočný obsah alkoholu: 13 % obj.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “AIX Provence Rosé 2022 0,75l”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *