Chateau Odilon ročník 2018
15.59€ (12.99€ bez DPH)
Domaines Barons de Rothschild
8. Augusta 1868 kúpil Barón James de Rothschild Chateau Lafite, vinárstvo, ktoré bolo ponúknuté vo verejnej aukcii ako zdedený majetok Ignáca-Josepha Vanlerberghe. Barón James, ktorý bol hlavou Francúzskej vetvy rodiny Rothschild, umrel iba tri mesiace po odkúpení Chateau Lafite. Majetok tak pripadol do spojeného vlastníctva jeho troch synov: Alphonse, Gustava a Edmonda. Majetok sa v tomto čase mohol pýšiť 74. hektármi viníc. Na znak vítania nového majiteľa viníc, sa ročník 1868 zapísal do histórie Chateau ako rekordný hneď niekoľkokrát. Bolo to najdrahšie víno svojej kategórie (1 fľaša mala hodnotu 4,700€ a v sudoch sa nachádzalo 900 litrov tohto vína). Takto vysoká cena zostala rekordom až pokým nebola prekonaná na konci 20-teho storočia. Našťastie pre Barónov Alphonsa, Gustava a Edmonda de Rothschild, takzvaná “zlatá éra” Médoc trvala ďalších 15 rokov po odkúpení Chateau Lafite.
Chateau Odilon
Pôvodne nazvaný Chateau Peyre-Lebade na základe svojej geografickej polohy, bol zámok premenovaný na Chateau Odilon, toto pomenovanie je na počesť maliara menom Odilon Redon, ktorý na zámku strávil väčšinu svojho detstva a namaľoval tu väčšinu svojich známych diel.
Senzorické vlastnosti:
Hlboká červená farba granátového jablka.
Vo vôni môžeme nájsť jemné tóny čiernych ríbezlí, sladkého drievka a delikátne tóny pomarančových kvetov. Po dekantácii,
Objem: 0.75
Merná jednotka: l
Balenie: 1ks
Ročník: 2018
Krajina: Francúzsko
Oblasť: Haut Médoc
Producent: Barons De Rothschield (Lafite);
Cukor: suché
Sýtenie: tiché
Farba: červené
Odroda: kupáž
Prívlastok: AOC/Cru/Grand Cru
Recenzie
Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.