3. júna 2018 Laurent Perrier

LAURENT PERRIER, precíznosť a zušľachtenie na francúzsky spôsob

Od roku 1959 Grand Sciécle Laurent Perrier znamená stelesenie francúzskeho štýlu a pohostinnosti: umenie „RECEVOIR Á LA FRANCAISE“

Hľadanie dokonalosti

Na začiatku 50. rokov Bernard de Nonancourt predložil mimoriadne cuvée na podnet elegancie a rafinovanosti kráľovského dvora Ľudvíka XIV., ktoré zachytáva oslnivú a dych vyrážajúcu kultúru kultúru tých časov a kráľovský životný štýl. Bernard zakladal na tradícii Champagne a to použitím dvoch „posvätných“ aspektov ako symbol nedotknuteľnosti jeho know-how, a to miešanie ročníkových (vintage) vín. Dnes, rovnako ako vždy Grand Sciécle udržiava túto tradíciu v nikdy nekončiacom pátraní po dokonalosti.

Dokonalá rovnováha medzi silou a jemnosťou

Grand Sciécle je vyrobené s odrôd Chardonnay a Pint noir. Je výnimočné tým, že je vypestované len z jednej z jedenástich najvýznamnejších oblastí Champagne Grands Crus. Grand Sciécle vyniká svojou unikátnosťou – scelenie troch veľkých a zároveň najvýznamnejších rokov pre Champagne – je vnímaný ako vintage z najlepších ročníkov Laurent Perrier. Tento neobvyklý postup zrodený zo zmyselnosti a náročnosti, dôrazne zachytáva detailnosť a odhodlanie slobodného ducha Domu laurent Perrier vyjadreného prostredníctvom Grand Sciécle. Delikátne bublinky Grand Sciécle hrajú svoju úlohu v stupňujúcej sa oslave jemných aróm, ktoré vyvrcholia v dokonale vyváženej štruktúre – náznaky kandizovaných citrusov, medu, pražených mandlí a briošky rozvíjajúc sa postupne. Stopy bielych kvetov pridávajú na rafinovanosti Grand Sciécle. Dokonalé tóny jemných chutí sú odrážané mimoriadne sviežou aromatickosťou a vytrvalosťou v cieli. Toto sa deje vtedy, keď sa nekonečný dialóg medzi vôňou a substanciami začína otvorením perfektnej harmónie sily a zmyselnosti.

Laurent Perrier

Precíznosť a zušľachtenie

Grand Sciécle predstavuje osobitú jedinečnosť v jeho majestátnej fľaši inšpirovanej umením fúkania majstra sklára 17. storočia, zahniezdenenj výlučne v cínovej kolíske nazývanej cradle. krivka ramena a elegantné labutie hrdlo fľaše zachytáva nekonečné umenie „recevoir á la francaise“ oficiálnej dokonalosti, ktorá skutočne vyzdvihuje servírovanie tohto bezkonkurenčného šampanského. Grand Sciécle by mal byť nevyhnutnou súčasťou najžiarivejších príležitostí alebo intímnych udalostí. Hodí sa k jedlám ako hydina s hľuzovkou, pečený morský vlk alebo čerstvé morské plody a carpaccio.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *